Uprawa i wykorzystanie

Strona główna » Uprawa i wykorzystanie

Sklep zielarski Olsztyn oferuje niezwykle bogaty asortyment, jednak każdy z nas ma możliwość samodzielnej uprawy ziół. Możemy do tego wykorzystać kawałek ziemi w przydomowym ogródku, balkon w bloku, a nawet doniczkę, którą umiejscowimy w słonecznym miejscu. Nie wymaga to od nas zbyt wielkiego wysiłku, a daje nam ogromne możliwości. Świeże zioła wykorzystamy zarówno w kuchni jak i domowej medycynie. Są aromatyczne, zawsze świeże i przede wszystkim zdrowe i łatwo dla nas dostępne. Dodatkowym ich atutem jest piękny wygląd, który ozdobi nasze mieszkanie, a ich aromat przyniesie nam chwilę odprężenia.

Zioła, które wyhodujemy sami w domu możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Pozyskamy z nich przyprawy, herbatki ziołowe o różnym przeznaczeniu, a nawet kosmetyki i alkohole!

Właśnie tak! Ponieważ zioła cieszą się rosnącą popularnością, producenci wyrobów pochodzenia naturalnego prześcigają się w co raz to nowych ziołowych produktach, które są dobre niemalże na wszystko. Naturalne zioła to tylko ułamek tego co z nich powstaje i jakie daje nam korzyści zarówno dla zdrowia jak i pięknego wyglądu. Bardzo dużą popularność obecnie zyskują naturalne kosmetyki, które zawierają w sobie tylko naturalne ziołowe składniki bez żadnych szkodliwych substancji czy parabenów.