WSKAZANIA DO STOSOWANIA: dolegliwość ciężkich nóg, kurcze nocne nóg, obrzęk nóg , stóp i rąk, rozszerzone naczynia krwionośne, pajączki, dla osób, które długo pozostają w pozycji stojącej lub siedzącej.
Dzięki innowacyjnej formule łączącej kompatybilne ekstrakty roślinne VIRUMIN ŻEL CHŁODZĄCY wykazuje skuteczne dwukierunkowe działanie w ochronie i pielęgnacji skóry.
Badania in-vivo potwierdzają efektywność produktu w zwalczaniu typowego objawu zmęczenia związanego z syndromem ciężkich nóg, a co za tym idzie kurczami nocnymi nóg.
Przyczyną takiego dyskomfortu jest złe krążenie krwi wskutek mniejszej elastyczności i tonusu odpowiednich tkanek śródbłonkowych i mięśniowych. Osłabione skurcze mięśni pompują wolniej krew wywołując jej stagnację w łydkach i kostkach. Zwiększone ciśnienie hydrostatyczne w tych rejonach pobudza przepływ płynu w kierunku tkanek, na zewnątrz układu krążenia, wytwarzając opuchliznę i obrzęk.

Stąd też wyjątkowa receptura żelu oparta została na nowoczesnym kompleksie roślinnym składającym się z pięciu roślin: łuski gryki, zielonego owsa, nawłoci, cytryny i ruszczyku.